Başkan Uysal, “Her türlü farkı geride bıraktık”
13.10.2019
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 4’üncü Kaleiçi Old Town Festivali için Antalya’da bulunan 3 kıta 24 ülkeden 48 şehrin temsilcileriyle bir araya geldiği yemekte, “Her türlü farkı geride bıraktık. Her türlü siyasi fikrin üzerine çıktık” dedi.
Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlendiği Kaleiçi Old Town Festivali için Antalya’da bulunan şehir heyetleri, festivalin son gününe tarihin ilk kadın belediye başkanı, Plancia Magna’nın doğduğu topraklar, antik kent Perge gezisiyle başladı.

Gezinin ardından heyetler, Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal’ın heyetler onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Yemekte bu yıl festivale onur konuğu ülke olarak yer alan Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Viacheslav Khomenko da yer aldı.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Kaleiçi’nde hep birlikte güzel bir dört gün geçirdiklerini söyledi. “Her türlü farkı geride bıraktık. Her türlü siyasi fikrin üzerine çıktık” diyen Başkan Uysal, ayrıca, kültürel değerlerimizi korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak konusunda oy birliği sağlandığını da sözlerine ekledi. Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Birbirimize hoş duygularla baktık. Zannederim sevgi bağları da oluşturduk. Duygusal bir oy birliği de sağladık. Kültürel değerlerimizi konuma ve yaşatma konusunda işbirliği yapmaya devam edelim. Sorumlulukları ve pozisyonları paylaşalım. Dergimiz bizi fikir olarak sürekli toplantı halinde tutsun. Ülkelerimize, şehirlerimize katkı sağlamaya devam edelim. Her zaman sizi burada bekliyor olacağız. Burası ikinci evinizdir. Şimdi ve gelecekte sizlerle birlikte çalışmaya hazırız.”

Başkan Uysal, konuşmasını Türk şiirinin büyük ismi Nazım Hikmet Ran’ın “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” dizeleriyle tamamladı. Kaleiçi Old Town Festivali’nin veda yemeği hep birlikte hatıra fotoğrafının çektirilmesiyle sona erdi.
Etiketler : kaleiçi,hatıra fotoğrafı,ukrayna,old town,festival,onur konuğu