Antalya Edebiyat Günleri başlıyor
25.03.2018
Muratpaşa Belediyesi, bu yıl 3’üncüsü düzenleyeceği Antalya Edebiyat Günleri, öykü ve roman yazarı Faruk Duman tarafından gerçekleştirilecek ‘Öykü Atölyesi’yle başlıyor.
Muratpaşa Belediyesi, Antalya ve Türkiye’nin edebiyat dünyasına katkı sunmak amacıyla düzenlediği Antalya Edebiyat Günlerinin 3’üncüsünü 26 – 29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yazın dünyasının en canlı alanlarından öykü dalında gelenekselleşen ‘En İyi Öykü’ ödülüyle birlikte Onur Ödüllerinin de verildiği Antalya Edebiyat Günlerinde bu yıl ilk kez ‘Öykü Atölyesi’ çalışması da yapılacak.

Atölye; Haldun Taner Öykü Ödülü, Yunus Nadi Roman Ödülü, Necati Cumalı Edebiyat Ödülü gibi Türk edebiyatının en seçkin ödüllerinin sahibi roman ve öykü yazarı Faruk Duman tarafından düzenlenecek. Sınırlı sayıda kontenjanı bulunan atölyeye katılmak isteyenler, seçtikleri bir öykülerini kişisel iletişim bilgileriyle birlikte “kultur@muratpasa-bld.gov.tr” e-posta adresine ulaştırmaları yeterli olacak.

Başvurular, 13 Nisan Cuma gününe dek mail ortamından yapılabilecek. Öykü Atölyesiyle ilgili detaylı bilgi Muratpaşa Belediyesi’nin 320 22 22 numaralı telefonundan 1925 tuşlanarak alınabilir.


Antalya Edebiyat Günleri Öykü Atölyesi, Değirmenönü Kültür Merkezi’nde, 21-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yaş ve eğitim sınırlaması bulunmayan atölye çalışması sonunda seçilen öyküler Antalya Edebiyat Günleri kapsamında okunacak. Katılımcılara ayrıca sertifika da verilecek.
Etiketler : edebiyat günleri,öykü,roman,yazar,faruk duman,atölye,