ANTALYA EDEBİYAT GÜNLERİ ONUR ÖDÜLÜ LİVANELİ’NİN
20.02.2017
Muratpaşa Belediyesi’nin 23 – 25 Mart tarihlerinde ikincisini gerçekleştireceği ‘Antalya Edebiyat Günleri’ kapsamında verilen “Onur Ödülü” bu yıl 50’inci sanat yılını geride bırakan Zülfü Livaneli’ye takdim edilecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya ve Türkiye’nin edebiyat, sanat ve kültür ortamına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği ‘Antalya Edebiyat Günleri’nin ikincisi 23 - 25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Antalya Edebiyat Günleri’nde geçen yıl Füruzan’a verilen ‘Onur Ödülü’ne bu yıl Zülfü Livaneli değer görüldü. Geçtiğimiz Kasım ayında 50’nci sanat yılında kutlayan Livaneli’ye, Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülü, bir kuşaktan bir kuşağa uzanan 300’ün üzerinde bestesi, 40 dilde yayımlanan romanları, dünyada barış ve demokrasinin kökleşmesi, gelişmesi için verdiği mücadeleler nedeniyle değer görüldü. Ödül, Livaneli’ye 25 Mart Cumartesi adına düzenlenecek gecede sunulacak.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2. Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülü için Livaneli’nin seçilmesini kendisini ayrıca sevindirdiğini belirterek, “Kültür, sanat ve politika alanında ülkemizin uluslararası düzeyde nadir değerlerinden biri olan Sayın Livaneli’ye bu ödülü sunmaktan onur duyacağız” dedi.

Etiketler : onur ödülü,zülfü livaneli,sanat,roman,kültür