KALEİÇİ FESTİVALİ’NE MUHTEŞEM FİNAL
08.05.2016
Dört gün süresince Antalya’ya heyecan yaşatan Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali, muhteşem bir finalle tamamlandı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; ‘Keşke 30 yıl önce başlatılmış olsaydı’ dediği festivalin final gecesinde; “Barış, kardeşlik dağıtan bütün insanları buraya bekliyoruz” diye konuştu.

Kaleiçi’nde caz

Muratpaşa Belediyesi’nce düzenlenen Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali, muhteşem bir finalle tamamlandı. 4 Mayıs’tan itibaren Antalya ve Kaleiçi’ne coşku yaşatan Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali; Dolunay Obruk’un, Kaleiçi’nde Jazz Konseri ile sona erdi. Festivalin son gecesinde, Üçkapılar Surönü’ndeki alanı dolduran vatandaşlar, Obruk’un seslendirdiği şarkılarla coştu.
 
Yaşayan antik kent

Yolun, parkın, temel belediyecilik hizmetlerinin en iyi şekilde yapılması gerektiğine işaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Muratpaşa’nın sanata da spora da ihtiyacı var. Altta kalanın canının çıkmadığı düzene ihtiyaç var. Biz toplamda bunu yapmaya çalışıyoruz. Yaşayan bir antik kente sahip olmak büyük şans. Kaleiçi, bütün dünyayı davet edebileceğimiz çok özel bir kültür hazinesi” dedi.
 
UNESCO kültür mirası

Kültür hazinesi olarak nitelediği Kaleiçi’nde daha festival düzenleyeceklerini belirten Başkan Uysal; “Çok güzel bir festivali geride bıraktık. Daha iyisini, daha güzelini düzenleyeceğiz. Keşke 30 yıldır yapılıyor olsaydı da biz de devam ettirseydik. Kaleiçi’nin dünyadaki tüm antik kentlerle entegre etmek, UNESCO kültür mirası listesine aldırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
Barış, kardeşlik dağıtanlara davet

Antalya’nın turistlerin sadece deniz ve kum için gelip şehir merkezine girmeden gideceği bir kent olmadığına dikkat çeken Başkan Uysal şöyle devam etti; “Barış, kardeşlik dağıtan bütün insanları buraya bekliyor, davet ediyoruz. Hikayelerimizi, kültürel zenginliklerimizi dünya ile paylaşmak istiyoruz. Yaşasın, sevgi, barış, kardeşlik.”
 
Muhtar ve otelcilerden teşekkür

‘Bu festival Antalya için çok güzel motivasyon oldu’ diyen Antalya Turistik Oteller Pansiyoncular Derneği (ANTOP) Başkanı Yaşar Çelik ve Barbaros Mahalle Muhtarı Mehmet Gözübüyük, Selçuk Mahalle Muhtarı Güray Esel, Kılıçaslan Mahalle Muhtarı Ali Kahraman ile Tuzcular Mahalle Muhtarı Mehmet Erdoğan, festival için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a plaket sunarak teşekkür etti.
 
4 gün süren heyecan

Onur konuğu Küba’dan Latin Cuba Band, Cenk Bosnalı- DjamboAgusevi Orkestrası ve Atilla Atasoy’dan nostalji konserleri ile dans gösterilerinin gerçekleştirildiği Kaleiçi Old Town Festivali’nin son gününde Dolunay Obruk sahne aldı. Kaleiçi’nde Jazz başlığı ile Üçkapılar’da gerçekleştirilen konser izdihama neden oldu. Kaleiçi sokakları, Ebru Nalan Sülün’ün küratörlüğündeki ‘Hope&Wish’, Antalya Sanatçılar Derneği’nin sergisi ve atölye çalışmalarıyla renklendi. Antalya Olgunlaşma Enstitüsü ‘Gelenekselden Moderne’ başlığı altında kıyafet ve takı defilesi gerçekleştirildi.

Etiketler : kaleiçi,festival,final,caz,antik kent,dolunay obruk