Başkan Uysal, ‘Yön bulma meşalelerimizi yitirdik, yitiriyoruz’
24.01.2019
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Adalet ve Demokrasi Haftası dolayısıyla düzenlenen ve avukat Turgut Kazan’ın konuşmacı olduğu konferansta, “Aslında biz Atatürk ve aydınlanma önderlerinin izini takip eden önemli yön bulma meşalelerimizi yitirdik. Yitiriyoruz. Ama biz o insanlarımızın izini takip ediyor, hep kerteriz taşı kabul ediyoruz” diye konuştu.
Muratpaşa Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi, Adalet ve Demokrasi Haftası dolayısıyla İstanbul Barosu eski başkanlarından avukat Turgut Kazan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ev sahipliği yaptı. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen konferansın dinleyicileri arasında Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, CHP eski Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Tuncay Ercenk,  CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci de yer aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Uğur Mumcu’dan Gaffar Okan’a ve Ahmet Taner Kışlalı’ya demokrasi şehitlerini fotoğraflarının yer aldığı bir slayt gösterisi gerçekleşti.  Konferans, ADD Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş’ın konuşmasıyla açılırken Başkan Uysal da kısa bir konuşma yaptı.  Adalet ve demokrasinin Türkiye’de en az bulunan ve giderek de azalan iki kavram olduğunu belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Giderek daha çok yoksun kaldığımız, daha sınırlanan iki kavram. Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı ve aydınlanma önderlerini takip ettikleri için yaşamına son verilen bütün insanlarımızın anısı önünde saygı ve minnetle eğiliyor, rahmetle anıyoruz. Aslında biz Atatürk ve aydınlanma önderlerinin izini takip eden önemli yön bulma meşalelerimizi yitirdik. Yitiriyoruz. Kavramlarımızı, ihtiyaç duyduğumuz kamu yönetimi tablolarını, güvencelerini yitiriyoruz. Ama biz o insanlarımızın izini takip ediyor, hep kerteriz taşı kabul ediyoruz.”

Başkan Uysal, konuşmasının ardından günün anısına Kazan’a teşekkür çiçeği takdim etti.
Etiketler : adalet,uğur mumcu,add